Šungit - je polyminerálna uhlíková hornina. ktorej názov pochádza z názvu miesta výskytu a to ruskej dedinky Šuňga, ležiacej na brehu Onežského jazera v Karélii. Jeho vek sa odhaduje okolo 2 miliárd rokov.
Šungit je nepriesvitný čierny kameň, s kovovým leskom, je elektricky vodivý, chemicky stabilný a pevný. Vyznačuje sa mimoriadnou aktívnou sorpčnou a katalytickou schopnosťou.
Liečivé vlastnosti šungitu boli známe celé stáročia, no vďaka novým objavom vedcov, lekárov a liečiteľov sa stal známym až v posledných rokoch.
Jedna z legiend hovorí o robotníkovi z čias cára Petra I., ktorý v začiatkoch 18. storočia organizoval výrobu medi a trpel ťažkou chorobou. Na dne kaňonu, odkiaľ robotníci vozili kamenie do huty, bol náhodne objavený prameň, ktorého voda za niekoľko dní robotníka vyliečila. Všetkým príbeh vyrozprával a cár, ku ktorému sa dostala táto zvesť, dal vodu z prameňa preskúmať. Výsledky výskumu predbehli všetky očakávania. Zistilo sa, že voda má skutočne veľkú liečivú silu proti chorobám srdca, pečene, chudokrvnosti, reumatizmu, a mnohým ďalším vrátane psychických.
Účinky šungitu:
Na človeka pôsobí veľmi veľa faktorov, ktoré ovplyvňujú jeho zdravie. Či je to už žiarenie Zeme, Slnka, Mesiaca alebo iných kozmických telies. Za patogénne žiarenie sa považuje každé žiarenie, ktoré škodlivo pôsobí na jeho zdravie. Či sú to geopatogénne zóny alebo elektrosmog, sú to faktory, ktorým sme vystavený neustále, v práci, doma, jednoducho všade. Naša energetická sústava sa snaží s týmito negatívnymi vplyvmi vyrovnávať, ale keď je pôsobenie týchto faktorov dlhodobé a silné, môže to mať nežiaduce následky na zdravie človeka. Odstrániť geopatogénne zóny je prakticky nemožné. Preto sa vyvíjajú najrôznejšie druhy ochranných technológii, no najefektívnejšie sú tie, ktoré sú založené na rovnakom princípe, akým na nás žiarenie pôsobí, teda na úrovni energetických polí a ich vzájomných interakcii.
Takúto podmienku spĺňa Šungitová pyramída, ktorá je schopná zatieňovať a pohlcovať elektromagnetické žiarenie elektrospotrebičov, ak je položená v ich blízkosti. Akčný ochranný rádius závisí od veľkosti pyramídy. Napr. šungitová pyramída s veľkosťou základne 4 x 4 cm ochráni do vzdialenosti 1,6 m, pyramída s veľkosťou 5 x 5 cm do vzdialenosti 2,8 m a 6 x 6 cm do vzdialenosti 3,8m.
Zaujímavý bol experiment v jednom ruskom meste, kde na dvoch rušných križovatkách situovaných v GPZ s častými dopravnými nehodami umiestnili šungitové pyramídy. Podľa oficiálnych štatistík sa počet nehôd znížil o 60%. Niektorí renomovaní vedci dokonca tvrdia, že pyramidálne komplexy môžu predísť aj zemetraseniam a iným katastrofám, ale výroba týchto komplexov je veľmi nákladná.
Šungitové pyramídy sa používajú aj k liečeniu viacerými spôsobmi, napr. prikladaním na boľavé miesta alebo pri jogínskom cvičení môžme nasávať energiu z pyramídy (ale nie po 19,00 hod.)
Šungitová doštička, ktorá sa nalepí na mobilný telefón, nás ochráni pred negatívnym vplyvom jeho vyžarovania.
Šungitové gule sú vhodné pre energetickú masáž dlaní a pôsobia cez akupresúrne body rúk. Takáto masáž nám pomáha uvoľniť sa, skľudniť, normalizovať spánok, tiež sa používajú pri meditáciach a relaxáciách.
Amulety a talizmany zo šungitu nám pomáhajú zbaviť sa urieknutia, zla a choroby. Svojho nositeľa chránia, posilňujú a podporujú, pretože tento kameň harmonizuje, upokojuje nadmerné emócie, dodáva psychike človeka pocit rovnováhy a pokoja.
Zároveň šungit pohlcuje do seba všetko negatívne, škodlivé a zlé a naopak vyžaruje liečivú energiu, čím odstraňuje únavu, malátnosť a zvyšuje imunitu organizmu.
Pozoruhodné sú i jeho dezinfekčné a detoxikačné účinky, ak je vhodený do vody. Po vzájomnom pôsobení šungitu a vody má voda liečivé vlastnosti. Pretvára vodu na biologicky aktívnu. Šungit vlastne vodu dezinfikuje a čistí, absorbuje a odstraňuje z nej ťažké kovy, železité prísady, organické zlúčeniny a mikróby.
Naopak ju obohacuje stopovými prvkami, mení jej energeticko - informačnú štruktúru, nabíja a aktivuje.
Keďže ľudské telo je zložené zo 70% vody, je dôležité nielen to, koľko vody pijeme, ale aj čo pijeme.
Príprava šungitovej vody
Ako sa takáto voda pripravuje? Na dno sklenej nádoby dáme šungitovú pyramídu alebo drť, zalejeme chladnou vodou. Nádobu nezakrývame a necháme pôsobiť 48 - 72 hodín. Potom vodu môžeme použiť na pitie. Pijeme 3 x denne v množstve 0,1 - 0, 15l. Neodkladáme v žiadnom prípade do chladničky. Nepoužijeme celý objem vody, ale tak, aby ostala pyramída alebo drť zakrytá vodou, opäť dolejeme a stačí už iba maximálne 12 hodín, aby sa voda opäť nabila.
Šungitová voda sa môže používať pri anémii, alergiách, bronchiálnej astme, dyspepsii, cukrovke, gastritídach, ochoreniach pečene, pankreasu, obličiek, zápale žlčníka, žlčníkových kameňoch, oslabení imunity, chronickej únave a pod.
Šungitová voda je veľmi vhodná aj na vonkajšie použitie, používa sa v kozmetike na omladenie pleti a pokožky vlasov (zabraňuje vypadávaniu, upevňuje ich korienky a tým zabraňuje plešateniu a zbavuje vlasy lupín), ďalej sa používa na výplachy hrdla, nosa, pri kožných ochoreniach, akné, na rýchlejšie hojenie rán, otlakov a odrenín.
Pomocou obkladov sa lieči artritída, artróza a kŕčové žily.
Vodu môžme používať aj na prípravu pokrmov.
Veľmi zdravé sú aj šungitové kúpele. Kúpeľ má trvať asi 10 - 15 minút a voda by mala mať teplotu asi 36 - 38°C. Kúpeľ skľudňuje, uvoľňuje stres a normalizuje spánok. Tiež pomáha takýto kúpeľ aj pri ekzémoch, plesniach a iných kožných defektoch.
Tiež môžeme pridať šungit do akvária, prospeje rybičkám a voda zostane dlhšie čistá. Ak pridáte šungit do vázy k rezaným kvetom, vydržia dlhšie. V kvetináči pri rastlinkách sa im bude lepšie dariť a odvďačia sa svojou krásou a zdravím. Na tieto účely stačí šungit, ktorý sme dlhodobo používali napr. do kúpela alebo na nabíjanie vody.
Čistenie šungitu
Šungit raz za mesiac ponoríme na 2 - 3 hodiny do slaného roztoku a potom dôkladne umyjeme.
Žiadne komentáre:
Zverejnenie komentára